هنوز راکی می‌جنگد

2m7hvmo.jpg

همیشه با دیدن فیلم‌های استالون دچار سرخوشی خاصی می‌شوم و این امر نیز به خاطرات نوجوانی من و خیلی‌های دیگر مربوط است که با دیدن فیلم‌های راکی دچار هیجان شعف انگیزی می‌شوند.

اما علاوه بر لذت ذاتی که همیشه از دیدن فیلم‌های هنرپیشه محبوب خودم می‌برم این اثر (راکی ۶) از مزایای برخوردار بود که می‌تواند امتیاز بالای را از لحاظ سینمایی به دست آورد. این فیلم علاوه بر فیلمنامه قوی که حاصل تلاش خود استالون بود از امتیازهای دیگر نیز برخوردار بود از آن جمله می‌توان به بازی‌های زیبا به خصوص برت یانگ (بازیگر نقش پاولی) اشاره کردُ همچنین صحنه‌های ورزشی این مسابقه که حکایت‌گر تسلط کامل استالون  به این ورزش را نشان می‌دهد.

استالون با ساختن این فیلم در حقیقت زندگی شخصی خود را به تصویر کشید که نشان می‌داد هر کسی می‌تواند در هر سن و لحظه‌ی برای خود افتخار بیافریند در صورتیکه بر ترس خود فائق آید.

نکته‌ جالب در سناریو این فیلم تیز هوشی استالون در پایان بندی داستان است لحظه‌ی که تنهایی یک قهرمان را در قبرستان نشان می‌دهد و می‌گوید تا موقعی که جوان هستی و افتخار آفرینی می‌کنی برای دیگران مهم می‌نمایی!

در خاتمه باید بگویم که خبرهای تولید قسمت چهارم رمبو نیز به گوش می‌رسدُ امیدوارم استالون در این فیلم نیز بتواند توانای‌های خود را به نمایش بگذارد.

/ 6 نظر / 14 بازدید
نغمه

هی می‌گم اين فيلم را بيار من ببينم نمی‌ياری که

http://www.ghesse.blogfa.com/

همیشه با ديدن يا شندين فيلمی درباره راکی بالبوا ، ياد جمله‌ای که در همان سالها در فيلم راکی ۱ شنيدم و تا امروز در ذهنم نقش بسته می‌افتم جايی که گفته ميشه « به آمريکا می‌گن سرزمين فرصتهای طلايي» . جمله‌ای کليدی در اين فيلم و فارغ ازاینکه کاملا حساب شده از سوی سازندگان «واقعي» اين فيلم بود و اینجا جای بحثش نیست. جمله‌ای که مدتیه دارم فکر می‌کنم درباره ايران هم به شدت مصداق پیدا کرده !

بابك

سلام مباركه يكمي هم از آميتا بنويس در ضمن لينكت كردم

جوادشمسم

خوشحالم که به جمع سوسول‌های وبلاگ‌نويس (تعريف خودت از وبلاگ‌نويسی) اومدی.

الهام نامجو

بابا اي‌ول عشق استالونه! دوست داشتي جاي استالون بودي؟