نمی‌توان لب به تحسين «آپوکاليپتو» نگشود

Apocalypto_Onesheet.jpg

بازهم فيلم ديگر از «مل گيبسون» كه با تماشايش هر سينما دوستی دچار هيجان می‌شود.
«آپوكاليپتو» عنوان فيلم جديد «گيبسون» است كه به زندگی قبايل مايايی پرداخته است فيلمی كه به دليل توانايی فيلمساز به بهترين نحوه توانسته روابط انسانی را به تصوير بكشد.
گيبسون در فيلم جديد خود سعی دارد ارزش‌های كم رنگ شده جامعه امروزی را در قالب يك جامعه بدوی به تصوير بكشد هنگامی كه از خود گذشتگی يك مادر و جان فشانی يك پدر را در اين اثر می‌بينيم نميتوانيم لب به تحسين اين فيلم نگشاييم.
لوكيشن‌های كه برای اين فيلم انتخاب شده است به واسطه انتخابهای صحيح و نگاه دوربين جادوی پرداخته شده است. يكی از متعدد صحنه‌های ماندگار اين فيلم وضع حمل يك زن در زير آب است كه در اين حالت نيز در پی نجات كودك ديگر خود است.
از تيز هوشی «گيبسون» خوشم می آيد چراكه در سكانس پايانی اروپاييان را به صورت يك منجی به تصوير می كشاند و صليبی كه به دست يكی از كشيشان همراه گروه است بهترين نوع تبليغ دینی محسوب می شود و اين پرداخت نيز برای گيبسون يك امتياز مهم است كه می تواند از هر دريچه‌ای به بهترين شكل اعتقادات خود را تبليغ كند؛ زيرا قرار نيست كه وی بياييد و برای فرهنگ دينی ما مبلغ باشد و انتقاداتی كه نيز در اين باره می شود با عرض معذرت نشات گرفته از كوته فكری راويش است كه سينما را نمی شناسد.
در اين اثر انسانی می توان به بهترين شكل ممكن ارزش های انسانی و صفات حیوانی را يافت كرد که تمثیل جامعه امروزی است.
از ديگر امتيازات اين فيلم می‌توان به فيلمنامه قوی اين اثر اشاره كرد كه توسط يك نويسنده ايرانی الا صل به نام «فرهاد صيفی نيا» نگاشته شده اين نويسنده علاوه بر اين وظيفه تهيه كنندگی اين اثر را نيز بر عهده داشته است، جراكه متن داستان از چنان پايداری برخوردار بود كه ذره‌ا‌ی بيننده را دچار كسالت نمی‌كرد و تمام لحظه های داستان تماشاچی با فيلم درگير بود.

آلبوم عکس:

 Apocalypto%20Native%20Americans%2012%204%202006.jpg

 

mel-gibson-apocalypto.jpg

 

apocalypto_blog.jpg

 

apocalypto_big.jpg1165796151

 

apocalypto2.jpg

apocalypto1.JPG

/ 9 نظر / 36 بازدید
ليلا

عشق تو رو به عالم سينما و فيلم ستايش مي‌كنم

نغمه

خوب وبد به ويژه عکس هايش

رسول

مل گيپسون همونه كه دارن سرشو مي‌برن!!!

الهام نامجو

اينقدر از فيلم تعريف كردي كه منم حوس كردم برم فيلمو ببينم، ولي مي‌ترسم مل گيبسون از اين همه تعريفي كه ازش كردي از خوشحالي نتونه تحمل كنه و خداي نكرده بميره و ديگه نتونه فيلم بسازه كه تو دوباره ازش تعريف كني!

جوادشمسم

نمی‌توان لب به تحسين «داوود کنشلو» نگشود

امين صبحي

دمت گرم بابا كارت خيلي درسته شرمنده بلد نيستم نظر درستي بدم

بابك

سلام بيشتر از اينكه بازيگر خوبي باشه كارگردان خيلي خوبيه

رافعی

وبلاگ حرفه ايی و خوبی داريد خسته نباشيد.

روابط عمومی خبرگزاری هنر

با سلام. آخرین مطلب شما در سرویس وبلاگها در خبرگزاری هنر معرفی و منعکس شد. شما هم در صورت تمایل با لینک دادن خبرگزاری هنر در وبلاگ خود می توانید ما را در این مسولیت اطلاع رسانی یاری کنید.