ساحری که در زمین جادو می کند

تا به امروز در خصوص بازیکن خاصی مطلب ننوشته بودم، حتی در زمانی که خبرنگار سرویس ورزشی ایسنا و ایپنا بودم، اما با گذشت سالهای جادوگری مرا به این کار وادار کرد.
علی کریمی کسی است که در این یاداشت برایش چند جمله خواهم نوشت، هرچند که معتقدم تمجید من هیچگاه با ارزشهای واقعی کریمی قابل قیاس نیست.
برای شروع باید بگویم که بهترین تعریف را از این بازیکن «افشین قطبی» انجام داد که گفت کریمی بازیکنی است که انگار توپ را در جوراب خود نگه می دارد.
البته تکنیک این بازیکن تا به امروز موجب حسادت بسیار شده، اما خدا وقتی انسانی را دوست دارد کینه بدخواهان را بی اثر می کند به همین دلیل است که می بینم تنها با گذشت سه هفته از حضور مجدد جادوگر در ایران، شاهدیم که فوتبال این سرزمین تحت تاثیرش قرار گرفته و سرمربی تیم ملی را وادار کرد که مجدداً وی را به تیم ملی دعوت کند تا اعجوبه فوتبال ایران دوباره در سطح ملی، آسیا و جهان را بار دیگر تحت سیطره خود قرار دهد.
باید بگویم، هیچگاه اولین بازی کریمی را در بایرن مونیخ مقابل بایر لورکوزن از یاد نمی برم که چگونه بوندس لیگا را به حیرت واداشت به نحویکه بازیکنان  یک پس از دیگری مقهور دریبل های سحرانگیز، جادوگر آریایی می شدند.
نکته جالب در مورد این بازیکن این است که، کریمی هیچگاه اسیر حاشیه های فوتبال نمی شود به همین دلیل است که می بینیم بازگشتی پیروزمندانه به فوتبال کشور داشته است.
در پایان امیدوارم هنرنمایی این هنرمند فوتبال همچنان در مستصیل سبز ادامه پیدا کند تا ما باز هم شاهد هنرنمایی این جادوگر باشیم.

..............................

اتفاقات روز گذشته مرا مجبور کرد که چند خطی را به مطلب خود اضافه کنم و آن نیز این است که با تصمیمات غلط و سیاست‌زده خود به ورزش نیز ریدیم به نحویکه بازیکنی چون کریمی که آرزوی پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد مجبور به خداحافظی می‌کنیم. نامه زیر متن کامل خداحافظی این بازیکن ارزشمند است.

"جناب آقای علی کفاشیان، ریاست محترم فدراسیون فوتبال به اطلاع جناب‌عالی می رساند با آنکه بیش از صدبار افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشتم همچنان این پیراهن برایم عزیز و مقدس است. اتفاقات چندماه اخیر و موانعی که در راه من در تیم ملی به وجود آمد، دور از مهر و محبت و خلوص نیت بوده. امروز احساس می کنم تیم ملی و گردانندگان آن با نبود این حقیر آرامش و تمرکز بهتری برای رساندن تیم ملی به سرمنزل مقصود خواهند داشت. از این رو با تمام علاقه و عطش که در راه رسیدن به تیم ملی دارم نوعی احساس تحمیلی مرا رنج می دهد، فشار رسانه ها و مردم انتخاب واقعی را از انتخاب کننده بازیکنان سلب نموده از این رو باتوجه به جو فعلی ضمن عذرخواهی از مردم خوب و فهیم و تمامی آنهایی که با محبت و مهر صادقانه مرا پذیرا شده‌اند به خاطر مصلحت تیم ملی و با آرزوی توفیق برای دوستان ملی پوش دعاگوی آنان در راه پرفراز و نشیب تا جام جهانی هستم.

امیدوارم جنابعالی و مردم خوب شرایط مرا درک کرده باشند و بدانند که این تصمیم سخت و مشکل را صرفا به خاطر مصالح تیم ملی گرفته‌ام. زمانی با حضورم به تیم ملی خدمت می کردم و امروز با خداحافظی از تیم ملی خدمت بیشتری انجام داده ام. به امید صعود تیم ملی به جام جهانی و خوشحالی تمام ملت عزیز ایران".

در خاتمه امیدوارم شرایطی پیس آید که مجدداً شاهد حضور این هنرمند فوتبال در تیم ملی باشیم.

/ 9 نظر / 11 بازدید
لاله

تمجيد به حق و زيبايي بود... ممنونم...[گل]

مریم دهخدایی

سلام. خسته نباشید. هنوز در ایکنا کار می کنید؟ اگر علی کریمی در فوتبال یک جادوگر است ، شما هم در خبرنگاری یک حرفه ای بیش از حد هستید. به هر حال ممنونم که به وبلاگم سر زدید. داستان های من ارزش این همه تعریف ندارد.

مارال

درود بر شما دوست عزیز من چند سری بهتون سر زدم ، دیدم فعالیتی ندارید و امروز با مطلب جدیدی مواجه شدم. علی کریمی در فوتبال فوق العاده است . افسوس کیه که قدر گوهر شناسد . امروز اگر دوباره دعوت می کند فردا حتما کاری خواهد کرد که دیگه به کل از ایران برود. خوشحال می شیم به ما هم سر بزنید

احمد حسن ابادی

اقای کنشلو شما عاشق فیلم وسینما هستید .مواضب خودت باش موفق باشی.

داود میری

موفق باشی جون

داود میری

سلام پیر خبر لذت بردیم از مطالبتان خیلی هم خوب به به /این یادت باشه استقلال سرور پرسپولیسه جز این اگر باشد خلیج آبی نیست