شیرین مثل «هاچی»

  

    

یادم است آخرین باری که فیلمی دیدم، درباره رابطه انسان و سگ، فیلمی به نام «هشت درجه زیر صفر» بود، اثری که به شدت با احساسات تماشاگر بازی می‌کرد، اما دو روز پیش فیلمی با عنوان «هاچیکو» دیدم که در عین زیبا بودن عشق و وفا را نیز به تصویر می‌کشید.

در این فیلم که تهیه‌کنندگی و بازی آن را «ریچارد گر» بر عهده دارد، رابطه انسان و سگی به تصویر کشیده می‌شود که بعد از مرگ هم این رابطه ادامه پیدا می‌کند، بدین معناکه «هاچی» (اسم سگ) 9 سال پس از مرگ صاحبش هنوز به یاد و منتظرش در ایستگاه قطاری صبر می‌کند.

من هنگامیکه برای اولین بار این فیلم را دیدم به اندازه‌ای تحت تاثیر قرار گرفتم که بلافاصله بار دیگر فیلم را تماشا کردم. در ضمن خود ریچارد گر نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرده بوده که بعد از خواندن فیلمنامه دو روز تمام تحت تاثیر متن بوده است.

البته درباره کیفیت فنی فیلم سخنی نمی‌‌گویم، چراکه چنین تولیداتی به اندازه‌ای از غنای مفهومی بهره می‌برند که اگر ضعف فنی نیز وجود داشته باشد به هیچ وجه دیده نمی‌شود، اما لازم به ذکر است که لوکیشن فیلم بسیار تیزهوشانه و رویایی انتخاب شده بود.

نکته آخر اینکه هنگامیکه چنین فیلم‌هایی را می‌بینم از علاقه‌ام به سینما لذت می‌برم، هرچند این عشق به جز تعداد انگشت شماری هیچ ربطی به سینمای ایران ندارد.

/ 7 نظر / 39 بازدید
سحر

هر ثانیه که میگذرد چیزی از تورا با خود میبرد زمان غارتگر غریبی است.... همه چیز را بدون اجازه ام میبرد وتنها یک چیز را همیشه فراموش میکند احساس دوست داشتن تورا....؟؟؟ سلام مهربون کلبه سراسر زیبات رو دیدم مهربونم....تبریک می گم..راستی شهادت مظلومانه امام عزیزمون امام رضا علیه السلام را به شما و خانواده محترمتون تسلیت می گم.دوست داشتی یه سربه کلبه من بزن با یه آپ جدید ویه حس تازه به روز کردم...منتظر قدمهای صمیمی شما هستم...روز خوش

مهسا كلانكي

براي به‌روز كردن مطلب خوبي رو انتخاب كردي

مریم...........

..........................

افشین داورپناه

فیلم خوب دیدن خودش بخش مهمی از سودمندی علاقه به سینماست البته و شما فیلم های خوب زباد می بینید استاد.

09364508053

خیلی جالب بود

هانیه

اولین حضورم در خانه سینما را با فیلم "شاتر آیلند" شروع کردم!! تشریف نداشتید؟!

نیلوفر

منم امشب برای دومین بار این فیلم تاثیرگذار رو دیدم و بازهم مثل دفعه قبل اشک ریختم [نگران]